Wrocław – fotospacer z Samsungiem Galaxy A5

Dotychczas moje wizyty we Wrocławiu miały jeden cel – przebiec maraton lub półmaraton. A czasu na bieganie z aparatem nie było… Gdy tylko Fotospacery.pl ogłosiły, że wraz z Samsungiem zapraszają na fotospacer po Wrocławiu – zapisałam się i niecierpliwie czekałam na potwierdzenie udziału. Udało się! I tak 7 maja bladym świtem mknęłam wraz z Anią expressem intercity na Dolny Śląsk.

Do testowania dostałam Samsunga Galaxy A5. Na co dzień używam smartfona tej firmy, ale muszę przyznać, że Galaxy A5 zaskoczył mnie pozytywnie! Na pewno 13 mln pixeli i na pewno tryb HDR.

Spacer zaczęliśmy o godz. 14 przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim (i tu już namierzyliśmy pierwszego krasnoludka!), następnie nowym bulwarem Marii i Lecha Kaczyńskich nad Odrą do Muzeum Narodowego.

Potem Zatoka Gondol i Wzgórze Polskie z pięknym widokiem na Ostrów Tumski.

Zatoka Gondol

Panorama zrobiona ze Wzgórza Polskiego

Bulwar Dunikowskiego i widok na Ostrów Tumski

Dalej trasa wiodła do Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, potem przez Zaułek Ossolińskich do Barokowego Ogrodu Ossolineum.

Zaułek Ossolińskich. Zdjęcie wykonane w trybie HDR Samsungiem Galaxy A5.

Tu spotkaliśmy wróżkę, która z gracją pozowała nam do zdjęć. Po sesji udaliśmy się dalej – na Plac Uniwersytecki, do fontanny Szermierza, a następnie ulicami Więzienną, Nożowniczą i Odrzańską do Pomnika Pamięci Zwierząt Rzeźnych, gdzie zakończyliśmy nasz trwający prawie 3,5 h spacer.

Fontanna Szermierza

Krasnal z ul. Więziennej

Do dworca kolejowego czekał mnie jeszcze spory spacerek, ale bez problemu zdążyłam na powrotne pendolino i chwilę po 22 byłam w Warszawie.

Zdjęcia opublikowane w tym wpisie wykonano Samsungiem Galaxy A5.
Do ich obróbki (z wyjątkiem zdjęcia zrobionego w trybie HDR) użyto filtrów Instagrama.

 

Leave a Reply