Warszawa: Street Photo #1

W minioną niedzielę pierwszy raz dołączyłam do spotkania/spaceru Warsaw Street Photography Group. Spotkaliśmy się o 12 w Relax Cafe na Złotej.

Trasa naszego spaceru: Pasaż Wiecha – Chmielna – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie – Dworzec PKP Powiśle – Al. 3 Maja – Bulwar Flotylli Wiślanej i Hocki Klocki, gdzie miała miejsce wyprzedaż garażowa. Powrót: Bulwar – Al. 3 Maja – Solec – Tamka – Kopernika – Ordynacka – Nowy Świat – Chmielna – Pasaż Wiecha – Złota.

W spacerach po Warszawie podoba mi się to, że w miejscach które wydawać by się mogło, że znam (jak choćby Powiśle, gdzie kiedyś pracowałam przez kilka lat) dostrzegam rzeczy, których wcześniej przechodząc w pośpiechu – nie widziałam, albo ich tam po prostu nie było – przecież miasto zmienia się. Inna rzecz, to sytuacje, sceny, które kreują przechodnie. To trudna sztuka zatrzymać w kadrze taką rodzajową scenkę, która nie będzie takim sobie tylko przypadkowym „pstrykiem”. Spacer traktowałam jako wyzwanie, szukanie czegoś nowego w swoich fotograficznych próbach. A do tego spędziłam przemiłe popołudnie, spotkałam przemiłych i pełnych pasji ludzi. Następne spotkanie za dwa tygodnie i na pewno wezmę w nim udział.

Leave a Reply