Historia jednego zdjęcia #1

Zdjęcie wypełnionego turystami statku podpływającego pod wodospad Niagara, zrobione w Niagara Falls w Kanadzie, w lipcu 2015 r.

O mały włos, a zdjęcie to by nie powstało… dzień wcześniej w czasie takiego rejsu, mimo zabezpieczenia reklamówką i płaszczem, zamókł mi aparat i… przestał działać! Wyjęłam baterię i kartę pamięci, odkręciłam obiektyw i czekałam. Cierpliwie. Następnego dnia rano – wszystko działało, jak trzeba i z nieukrywaną radością wybrałam się na spacer do Kanady przez Rainbow Bridge.

Zdjęcie to zostało zauważone nie tylko w konkursach fotograficznych.

Ostatnie i największe wyróżnienie to tytuł „Kadr Roku 2016” (8 sierpnia 2016 r.) – w konkursie organizowanym przez Fundację „Kadry ze świata”. Tytuł taki otrzymało 20 fotografii, a w jury zasiadali Andrzej Zygmuntowicz, Zbigniew Furman, Marek Arcimowicz, Joanna Szyndler, Łukasz Supergan i Magdalena Różczka.

A wcześniej (w styczniu 2016 r.) zdjęcie ukazało się w magazynie „Poznaj Świat” w dziale „Fotoforum – Najlepsze zdjęcia naszych Czytelników”.

Należę do Fotograficznego Klubu Absolwentów, który skupia osoby, które ukończyły kursy fotografii prowadzone przez Marka Waśkiela. Na comiesięcznych spotkaniach spośród zrobionych przez członków Klubu zdjęć wybieramy Zdjęcie Miesiąca. Podczas spotkania w październiku 2015 r. zdjęcie wodospadu zajęło w tym konkursie trzecie miejsce :)

Co miesiąc na Facebooku Canon Polska publikuje galerię najciekawszych zdjęć dodanych na tablicę przez użytkowników aparatów Canon oraz fanów strony. Niagara znalazła się wśród najlepszych zdjęć września 2015 r. Oto screen z galerią wyróżnionych zdjęć:

  • emil, 11 sierpnia, 2016, 10:14 am

  Odpowiedz

  Gratulacje! 🙂

 1. Odpowiedz

  Dziękuję EmilQ 😉

  • dorota, 11 sierpnia, 2016, 11:43 am

  Odpowiedz

  Świetne zdjęcia 🙂 Gratulacje!!!

 2. Odpowiedz

  Dziękuję Dorota!

 3. Odpowiedz

  Super zdjęcia, gartulacje 🙂

  1. Odpowiedz

   Dziękuję! Pozdrawiam 🙂

Leave a Reply